פרופיל

הסתכלות על העולם ללא תיאוריה זה כמו להפליג בים עם אונייה בלי הגה.”

לאונרדו דה וינצ’י

prof3

אודותינו

 • אריאל סגל– מהנדס חשמל, בודק סוג 3, בעל ניסיון רב בהדרכה, בייעוץ ובבדיקת מתקני חשמל
 • תפקידים בעבר: ניהול הדרכת נושאי חשמל של חברת החשמל, וניהול המקצועות הטכנולוגיים בבית הספר להנדסאים שבמכללת הגליל המערבי.
 • מרצה בלעדי בלשכת המהנדסים בקורסים: תכנון מתקני חשמל במתח גבוה, תכנון מתקני חשמל במתח נמוך, בודקים סוג 2 ו-3.
 • מרצה במכללת אפקה להנדסה במסלול זרם חזק ובמחלקה לניהול מערכות תשתית (תואר שני).
 • ניסיון בהדרכה של 42 שנים: הדרכות לצה”ל, משרד הביטחון, חברת החשמל, מקורות, אסם, יוניליוור, תרו, טבע, אפקון, כימיכלים לישראל, מפעלי ים המלח, וישיי, משטרת ישראל, בטר פלייס, בתי חולים, דגון, כרומגן, נתיבי הגז הטבעי ועוד….
 • התמחות בנושאים: מתקני חשמל במתח גבוה ונמוך, מערכות הספק, מכונות חשמל,  הארקות, מערכות חשמל בכלי שיט, בדיקת מתקני חשמל, חסכון באנרגיה, בטיחות בחשמל, איכות החשמל והרמוניות, בקרים מתוכנתים, אלקטרוניקת הספק, בדיקת מתקני חשמל במתח עליון, גבוה ונמוך ועוד…
 • קורסים להכשרת חשמלאים מסוייגים וחשמלאי שירות למפעלים, למוסדות ולצה”ל.
 • כתיבה של 5 ספרי לימוד בתחומים שונים (ראה בתחתית עמוד זה).
 • יעוץ לגופים פרטיים, מפעלים ומשרד הבטחון. בין לקוחותינו ניתן לציין את אסם, יוניליוור, yes, הוט, שטראוס מים, מי עדן, סולאיר, מפעלי ההתפלה, על בד, רדווד, תחנות כוח פרטיות ועוד.
 • בדיקת מתקני חשמל במתח עליון, גבוה ונמוך. בדיקת מתקני החשמל בגופים גדולים כגון: מתקני התפלת מים, מקורות, אסם, מכוני טיהור שפכים, שטראוס, נטפים, יוניליוור, נמל אשדוד, נתב”ג, זמורות, בנייני משטרת ישראל, ועוד. מאושר משרד הביטחון
 • ניסיון רב ביותר בבדיקת מערכות חשמל במתח עליון גבוה ובמתח נמוך בתחנות כוח ובמתקנים עתירי אנרגיה כמו מתקני התפלה, נמלי ים ואויר ועוד.
 • התמחות בבדיקת אתרים פוטו וולטאיים גדולים עבור חברות: ערבה פאואר, סימנס ישראל, בלקטריק, סולאיר ועוד….

הספרים שלנו

shefer-3

מערכות הספק

בימים אלה יצא לאור ספר בנושא מערכות הספק בהוצאת משרד החינוך המינהל למדע וטכנולוגיה ובחסות רשת אמי”ת. הספר נכתב על פי תוכנית הלימודים של משרד החינוך ומתאים ללומדים בתיכון ולקראת תוארי טכנאי והנדסאי במסגרת משרד החינוך.

הוצאה לאור לוני כהן

shefer3

בקרים מתכנתים

ספר זה מיועד ללומדים לקראת תארי טכנאי חשמל, הנדסאי חשמל ולאנשי מקצוע בתחום החשמל. הספר מיועד ללימוד עצמי החל מהשלבים הראשונים של הכרת הבקר המתכנת ועד לשימוש בפונקציות תכנות מתקדמות וחיבור הבקר לממשק HMI. בספר מוכלות שאלות שפתרונן מופיע בסוף כל פרק ושאלות לתרגול עצמי. הספר יצא בהוצאת בית הספר לטכנולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה ונכתב בשיתוף עם גיל ארצי.

shefer2

תורת החשמל חלק ב’ 2003-2010

ספר זה מכיל פתרונות 17 מבחני מה”ט בתורת החשמל שנערכו בשנים: 2003 ועד 2010. הספר מכיל גם נוסחות עזר מאושרות לשימוש על ידי מה”ט במבחנים. הספר יצא בהוצאת שורש ונכתב בשיתוף עם יאן לרון.

 

sefer17

תורת החשמל חלק ב’2003-2010

ספר זה מכיל שאלונים ופתרונות של 14 מבחני מה”ט בתורת החשמל שנערכו בשנים: 1996 ועד 2002. הספר מכיל גם נוסחות עזר מאושרות לשימוש על ידי מה”ט במבחנים. הספר יצא בהוצאת שורש ונכתב בשיתוף עם יאן לרון

פתרונות תורת החשמל חלק ג’ 2011-2015

ספר זה מכיל פתרונות של 11 מבחני מה”ט בתורת החשמל שנערכו בשנים: 2011 ועד 2015. הספר מכיל גם נוסחות עזר מאושרות לשימוש על ידי מה”ט במבחנים. הספר יצא בהוצאת שורש ונכתב בשיתוף עם יאן לרון.