ראשי פורומים פורום שאלות ותשובות בנושאי חשמל חיבור סוללות קבלים באורינטציות שונות ודרך פעולת בקר הקבלים מענה ל־חיבור סוללות קבלים באורינטציות שונות ודרך פעולת בקר הקבלים

#116538

shahaf_kor
משתתף

אוקיי נראה לי שהבנתי ואני רוצה לאמת איתך אריאל – 

אתה אומר שאותם הסלילים/משנקים מחוברים בטור לכל אחד מהקבלים בסוללות הקבלים ואם והיתה תהודה באחד מתדרי ההרמוניות שלנו שמשבש את האות אז היה נוצר תהודה טורית דבר שמעיד על עכבה נמוכה ומכאן זרם גבוה יותר ובכך היינו מגדילים את זרמי ההרמוניות בהתאם באותם התדרים הללו ???

אם כן איך בפועל יודעים מה תדרי הסוללות קבלים והסלילים שבטור אליהם ? כל הקבלים והסלילים הם בעלי קבועים לכל אחד מהדרגות של הסוללות קבלים ?….. וההספק שגדל הוא בסה”כ יותר קבלים לכל סוללה או פשוט קבלים יותר גדולים לכל סוללה שהיא ?..

והאם זה נכון שהרי יכולים להיות כמה תדרי תהודה דבר שיגביר הרמוניות בכמה תדרים שונים ואם כן מה התחום תדרים עצמם – לפי תדר התהודה הטורי לכל סוללה וסוללה גדולה ככל שתהיה ?…. 

נוסף על כך אפשרי לומר שבכל סוללת קבלים יש סליל בטור לכל אחד מהקבלים בסוללות עצמם ?

ועוד 2 שאלות שאשמח למענה עבורם –

  1. בחיבור קבלים בצורה יחידנית ללא בקר בו כשצרכן מתחבר למתח אז הקבל מתחבר איתו אז באופן עקרוני המצב הזה הוא כמו תיקון מקדם הספק נקודתי על אותו צרכן ? כלומר איך בפועל המקדם הספק מתוקן ככה שהדבר הינו נקודתי על צרכן בודד.
  2. בחיבור קבלים בצורה קבוצתית ללא בקר איך משתפר מקדם ההספק כי אם הרי אין בקר קבלים אז באופן עקרוני ההספק הקיבולי נשאר עם ערך קבוע תמיד והצרכנים עדיין משנים את ההספק שלהם באופן דינמי (צרכנים מתחברים/מופסקים)  אז איך המצב הזה ללא בקר עוזר …? (אין דרגות קבלים שמתחברות ונפסקות ובכך משנות באופן דינמי את ההספק הריאקטיבי במתקן..)