פורום חשמל

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #120751
  MOSH
  משתתף

  שבוע טוב אריאל וחברי הפורום.

  כמה שאלות:

  א) האם למאמ”ת בעל הגנה אלקטרו-מכנית (תרמית\מגנטית) שההגנה המגנטית קבועה, גם יש אופיינים מדגמים C/B וכו’ כמו במא”ז? (כמובן שאני לא מדבר על האותיות המבטאות כושר ניתוק בחברות מסוימות). 

  ב) האם זמן התגובה של ההגנה המגנטית במאמ”ת זהה בדר”כ להגנה המגנטית של מא”ז?

  ג) היכן ניתן לראות אופיינים של מאמ”ת (אלקטרו-מכני\אלקטרוני) של חברות שונות?

  תודה.

  #120767
  arielsegal
  מנהל בפורום

  שלום,

  1. אני מניח שכוונתך למפסק אוטומטי מסוג תיבה יצוקה המושג מאמ”ת לא קיים בתקנות החשמל ולצערי לא ממש מגדיר את סוג המפסק האוטומטי המדובר.
  2. מפסקי תיבה יצוקה מתאפיינים בתקנים תעשייתיים ולכן אינם מאופיינים באופיינים שונים אלא יש להם מכנה משותף רק בהיבט של המנגנון התרמי שאסור לו להגיב בזרם העולה על 5% מהזרם הנקוב לזמן של שעתיים וחייב להפסיק תוך שעתיים לכל היותר ב-20% מעל הזרם הנקוב.
  3. במפסקים אלה רשאי כל יצרן ליצר הגנות בעלי אפיינים שונים והמשק מחליט במה משתמשים.
  4. זמני תגובת המנגנון התרמי במפסקים אלה מאפיין את זמני ההפסקה של המפסק בעומס תלת פאזי סימטרי. אין להשתמש באופיין המנגנון התרמי למציאת זמן הפסקת המפסק בקצר. מצבי קצר חייבים להפסק אך ורק באמצעות המנגנון המיידי
  #120782
  MOSH
  משתתף

  תודה אריאל.

  א) אכן התכוונתי למפסק יצוק (בתקנות מוזכר “מפסק אוטומטי הניתן לכיוונון” כמדומני שמאמ”ת הוא ר”ת של כך – “מפסק אוטומטי מתכוונן”. כמו”כ בקטלוגים של חברות ETON וHAGER מופיעים מפסקים יצוקים בשם מאמ”ת…. בניגוד לABB ולשניידר שאכן מוזכר מפסק יצוק). 

  ב) הזכרת שמפסק יצוק חייב להפסיק זרם שמעל 20% זרם נקוב בתוך שעתיים. ומה בקשר למוזכר בחוק שבמפסק יצוק (מתכוונן), זרם שמעל 1.3In נחשב לזרם הבדיקה הגבוה (I2)? האין הכוונה לזרם השימוט המובטח בתוך שעה? יש סיבה לכך שלא הזכרת זאת?

  ג) האם אוכל לקבל איזשהוא קישור לצפייה באופייני מפסקים יצוקים של יצרן מסוים?

  תודה רבה 

  #120786
  arielsegal
  מנהל בפורום

  מאמ”ת =  מפסק אוטומטי מגנטי תרמי.

  הקביעה בתקנות שהמפסק נפסק תוך שעה בזרם שך 1.3 כפול הזרם הנקוב אינה מעוגנת בתקנים ומקורה לוט בערפל. גם ועדת הפירושים הסתייגו ממנה בהבהרה לקביעה זו.

  מצרף קישור https://search.abb.com/library/Download.aspx?DocumentID=1SDC210099D0206&LanguageCode=en&DocumentPartId=&Action=Launch

   

  #120788
  MOSH
  משתתף

  תודה רבה

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.