פורום חשמל

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #121177
    Power
    משתתף

    שלום

    האם חובה לחבר גידים של הכבל הנכנס ללוח קודם למהדק או אפשר ישירות להתחבר למפסק?

    לפי תקנת מוליכים, סעיף 3:

    “מוליך של המתקן חשמלי יתקן באופן המבטיח קיומו של המתקן החשמלי…”

    או רק רצוי קודם להתחבר למהדק וזאת לא חובה?

    תודה.

    • הדיון הזה עודכן לפני ‫3 שבועות, ‫3 ימים ע״יPower.
    #121185
    arielsegal
    מנהל בפורום

    שלום,

    אין בתקנות החשמל הגדרה שמחייבת להתקין מהדקים.

    בלוחות חשמל בתקן 41439 שנבנו לפי התקן, יותקנו תמיד מהדקים.

    הגידים והמוליכים שיחוברו למהדקים חייבים להיות מסומנים.

    התקנת המהדקים ושמוש נכון בהם, מהווה ישום נכון של הדרישות לבטיחות לוח החשמל.

    #121190
    Power
    משתתף

    שלום.

    תודה רבה על התשובה. 

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.