פורום חשמל

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #120027

    שלום אריאל,

    1. מה רמת העמסה הנדרשת בלוח/מוליכים בעת ביצוע בדיקה תרמית?
    2. בדיקת מפסק מגן מוגדרת בתקנות לביצוע בפרק זמן סביר. מהו אותו פרק זמן סביר למתקנים תעשייתיים שאינם רפואיים?
    3. במתקן תעשייתי שאינו רפואי מהי התדירות בה נדרשת בדיקה של לוחות חשמל ע”י מהנדס בודק?
    4. מהי התדירות בה נדרשת בדיקה של עכבת לולאת תקלה במתקן תעשייתי שהוא לא רפואי?

    תודה מראש,

    מארק

    #120035
    Samy
    משתתף

    למרק ערב טוב 

    1 לצורך סקירה תרמית נדרש לפחות 30% העמסה . וכל המרבה הרי זה משובח . 

    2 אין הגדרה מדויקת לפרק זמן לביצוע בדיקת מפסק מגן 

    אך יש 

    א המלצות יצרן 

    לחיצה על הלחיץ פעם בחודש 

    בנוסף אני בודק בכל בדיקת לוח שאני מבצע את כל המפסקי מגן בעזרת מכשיר

    3 מתקן תעשיתי בדרך כלל נבדק פעם בשנה שנתיים לצורך רישוי 

    בנוסף לפי התקנות נדרש לבדוק כל מתקן מ160A ומעלה פעם בשנה ע’י בודק לפי גודל החיבור 

    3 בדיקת לולאת התקלה נבדקת במתקן תעשייתי באותה תדירות כמו בסעיף 3 

    במתקן ביתי 

    פעם ב5 שנים מתקן המוגן בשיטת TT או עם עיקול מוגבר 

    ופעם ב10 שנים במתקן המוגן בשיטת האיפוס 

    בברכה 

    סמי רז 

     

    #120049
    arielsegal
    מנהל בפורום

    שלום,

    1. לפי התקינה האמריקאית ההעמסה של לפחות 60%.
    2. מפסקי מגן המגנים על בתי תקע אליהם מחברים מכשירים מטלטלים מחוייבים בבדיקה באמצעות לחצן הבדיקה אחת לחודש. מפסקי מגן המגנים על בתי תקע אחרים (כמו במשרדים) יבדקו לפי מדיניות התחזוקה או הנהלים הפנימיים (ממליץ אחת לשנה באמצעות לחצן הבדיקה ואחת ל-3 שנים באמצעות מכשיר לבדיקת זמני תגובה).
    3. אחת ל-5 שנים תלוי בסוג המתקן. במתקנים המכילים חומרים רעילים או נפיצים בודקים אחת לשנה.
    4. בדיקת עכבת לולאת התקלה תבוצע במסגרת בדיקת הלוחות. ממליץ על בדיקת רציפות ההארקה אחת שלשנה לכלל המכונות והמכשירים המתכתיים במפעל.
    #120065
    Samy
    משתתף

    לאריאל ערב טוב 

    מי קובע את מדיניות התחזוקה במשרדים 

    לא נראה לי הגיוני שכל משרד יקבע מדיניות שונה 

    הרי בסופו של דבר מדובר בהוצאה כספית ומי מעוניין להוציא כסף 

    לפי דעתי נדרש בדיקה תקופתית קבועה ולא בדיקה לפי מדינייות 

    בברכה 

    סמי רז 

    #120076
    arielsegal
    מנהל בפורום

    בדיקה של מפסקי פחת אינה מדיניות תחזוקה אלא בדיקות תקופתיות.

    בתקנות החשמל מוגדר שמפסק הפחת יבדק תקופתית 

    בתקנות החשמל מוגדר:

    כושר פעולתו של מפסק מגן ייבדק מזמן לזמן בפרקי זמן סבירים; על אף האמור בתקנה 2 מותר שבדיקה כאמור תבוצע בידי אדם שאינו חשמלאי.

    גם ועדת הפירושים קבעה שתכיפות הבדיקה תלויה בתנאי העבודה של המפסק כמו: מיקום, רמת הגנה בפני אבק ונוזלים וכדומה.

    לפיכך איש המקצוע הבכיר חייב להגדיר בנהלים את תכיפות בדיקת מפסקי הפחת במתקן.

     

    #120079

    שלום אריאל,

    מפתיע ומאכזב שאין בחוק/תקנות החשמל הגדרה ברורה לתדירות בדיקה של מפסק פחת במתקנים תעשייתיים שאינם רפואיים. במקרה של שימוש בחברה מתחזקת, באם לא הוגדרה מראש תדירות הבדיקה של תופס המקום, החברה המתחזקת יכולה לעשות ככל העולה על רוחה. מה לגבי תקן 1525 מצ”ב? תחת הסעיף של בדיקות מפסקי מגן מופיעה בדיקה אחת לשנה. האם זה מספיק כדי לחייב את החברה המתחזקת?

    תודה מראש על התשובות.

    מארק

    ‫קבצים מצורפים (ניתן להוסיף קבצי JPG, GIF, PNG, PDF):
מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.