פורום חשמל

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #121097
    Power
    משתתף

    שלום 

    לפי תקנות צריך לבדוק הארקת יסוד במבנה פעם ב10 שנים.

    האם מותר לצורך הבדיקה לנתק את הטבעת הגישור מהפס השוואת פוטנציאלים?

    כדי לבדוק רק הארקת יסוד ולא כל השרותים המתכתים מחוברים  לפא”פ. או בבניין קיים אסור לנתק?

    תודה.

    • הדיון הזה עודכן לפני חודש ע״יPower.
    #121100
    Eton
    משתתף

    שלום רב 

    בראייתי זו אחת הבדיקות  היותר מאתגרות לביצוע במתקן חדש ועל פי כמה וכמה במתקן ישן .

    עפי תקנות החשמל פרק הארקות יסוד  סעיף 12 

    <b>בדיקת הארקות יסוד</b>
      (א) הארקת יסוד תיבדק לפני הפעלת המיתקן ובכל בדיקה של המיתקן, לרבות בדיקה חזותית, ותוצאותיהן יירשמו בידי הבודק בתעודות בדיקה ויישמרו בידי בעל המיתקן או מחזיקו.
      (ב)

    עכבת (אימפדנס) לולאת התקלה תימדד דרך הארקת היסוד כשזו מנותקת מפס השוואת הפוטנציאלים.

     

    המשמעות יש לזהות את כל היציאות מטבעות בגישור המחוברים לפהפ ראשי ומשני ( כמו בחדרי גנרטור, משאבות, גג וכו ,כולל ניתוק בין מוליל הארקה שרצים גובה הבנין וכול 4 קומות מחובר בד”כ לטבעת גישור אנכית .

    ולצד כל אלה לפני יש לבדוק על הפה”פים ,כולל ניתוק הזינה של כל הצרכנים/ חצרים / דירות/חנויות וכו  לפני הפירוק פהפ מטבעת הגישור .

    ולאחר מכן לבצע בדיקות  רציפות בין כל היציאות. 

    כפי שפתחתי מאתגר מאד .

    #121101
    Eton
    משתתף

    לפני הניתוק בפועל חובה לבצע בדיקת זרם

    #121118
    Power
    משתתף

    שלום 

    תודה רבה על התשובה. 

    #121143
    arielsegal
    מנהל בפורום

    שלום,

    זו אחת הסיבות המרכזית שבגינן כמעט בלתי אפשרי לבצע את הבדיקה הנ”ל במתקן פעיל ומחובר לחשמל.

    ממליץ על ביצוע מדידת התנגדות ההארקה ביחס למסת האדמה (“מגר אדמה”) ומדידת רציפות ההארקה בין הקוצים ובינם לבין הפה”פ.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.