פורום חשמל

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #117607
  Haimonz
  משתתף

  שאלה מס 1-

  האם זה נכון שהרכיב שבתמונה בקישור הבא :

  כיצד לזהות ניתוק אפס ברשת תלת פאזית?

  יגן מניתוק של מוליך 0  של כבל האפס בלוח ראשי תלת פאזי גם אם לא קיים מפסק פחת זרם בדירה המשנה המחוברת לאחד הפאזות שבלוח(דירת המשמשת להשכרה)- שבה יש לוח משני ללא מפסק  פחת זרם,אלא רק מפסק ראשי- בלוח הראשי  של דירת המשנה אין הגנת פחת זרם,אלא קיימת רק הגנת פחת זרם בלוח הראשי של הדירה הגדולה ממנה מוזן מתח לדירת משנה?

  שאלה  מס 2-

  אם אין הגנת פחת זרם במצב הנתון בדירה המשנית – והפאזה הנ”ל מחוברת גם לדירת משנה וגם לדירה  הראשית- מה ההשפעות שיהיה בניתוק זרם  ממוליך 0 לדירה עם הלוח   המשני(אני מדבר על מכשירים מבחינת שרפה, והן מבחינת בריאות האדם הגר בדירה אם נגע במכשיר כמו מקרר או תנור או מכונת כביסה מתכתיים).האם יש קביעה בחוק ה בספר תקנות חוק  החשמל להרכיב מפסק פחת זרם גם בדירת משנה במצב זה של דירת  לוח ראשי עם לוח תלת פאזי?

   עוד שאלה מס 3 ,בהתאם למצב  חלוקת לוחות החשמל(2לוחות-1ראשי ו1 משני) של שאלה מס 1- אם אין צרכן  בפעולה (רק שקע מחובר או נורה מחוברת אך לא מופעל/ת)-האם כל צרכן המחובר באמת ינזק  בניתוק של  רק מוליך 0 במערכת תלת פאזית,בציור -למשל ראיתי את הכתבה הבאה ומשהו שם  שרשום לא תקני מבחינת חשמל בסיסי  גם לגבי מערכת תלת פאזית,אני שואל מהסיבה ןשיתכן ואולי קיימת  השפעה חשמלית  מפאזות אחרות בניתוק 0 כשאין בבית המשני פחת זרם המגן על ניתוק החשמל .האם פחת זרם במקרה  כזה ייעל במשהו את המצב של ההגנה בנושא זרם  דלף של הארקה בעניין של חשש לפגיעה בחיי אדם(בהנחה שההארקה תקינה)?בדירה  המשנית בזמן תקלת חשמל?

  https://safetynet.org.il/בטיחות-בחשמל/הגנה-נגד-נחשולי-מתח/

  #117638
  arielsegal
  מנהל בפורום

  שלום,

  איני מכיר את ההתקן הנ”ל אבל בשוק קיימים התקנים רבים שמפסיקים את המתקן בעת ניתוק מוליך האפס, מתח לא סימטרי וכדומה.

  מצ”ב קישור לדוגמה: https://www.bender.de/fileadmin/content/Products/m/e/VMD420-DM_D00227_M_XXEN.pdf

  בעת ניתוק מוליך האפס לפני האיפוס בכניסה לבית מאופס ובעל הארקה טובה המתחים לא צפויים להשתנות בצורה דרמטית, כך שהצרכנים לא צפויים להפגע. יש פירוט מלא על כך בחלק מדיוני הפורום ובלשונית מאמרים/קבצים לפורום.

   

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.