פורום חשמל

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #114855
    Power
    משתתף

    שלום.

    בבית חדש קבלן התקין  כבל למעגלי כוח  2.5×3  mm.

    למעגלי תאורה חוטים  נפרדים 1.5mm .התקנה חשיפה בצינור בקיר.

    שאלה,אם מותר בהתקנה חשיפה בצינור פלסטיק להשתמש בחוטים במקום כבל,או זה לא משנה?

    תודה.

    #114861
    aron david
    משתתף

    אסור.

    #114864
    arielsegal
    מנהל בפורום

    שלום,

    התקנה חשיפה חייבת להתבצע באמצעות כבלים ולא מוליכים מבודדים.

     

    #114866
    elhanan
    משתתף

    התקנה בצינור בתוך קיר נחשבת “התקנה סמויה” ועל כן מותר לקבלן להתקין מוליכים מבודדים.

    באופן כללי, בהתקנה חשיפה אין להשתמש במוליכים מבודדים אלא בכבלים.

    אולי כוונתך שההתקנה התבצעה ע”י צינור ע”ג הקיר באופן שהוא נראה לעין?

    #114868
    Power
    משתתף

    שלום.

    התקנה סמויה בתוך הקיר,לא חשיפה,אין אפשרות להוריד מכסים לצורך טיפול.

    מותר לקבלן להתקין מוליכים מבודדים בהתקנה סמויה?

    תודה.

    #114875
    elhanan
    משתתף

    ודאי, כמעט ולא תראה בדירות סטנדרטיות כבלים בתוך הקירות אלא מוליכים מבודדים.

    בד”כ נהוג “לשלוח” כבל אל דוד החשמל כאשר הוא מותקן על הגג.

    אולי קיימים עוד מקרים כגון הזנת לוח משני למבנה מנותק מהבית/ מחסן וכיו”ב.

    #114876
    Power
    משתתף

    תודה רבה

    #114903
    arielsegal
    מנהל בפורום

    שלום,

    צינור בקיר אינו נחשב התקנה חשיפה אלא התקנה סמויה.

    בהתקנה סמיה ניתן להשתמש במוליכים מבודדים (אין חובה להשתמש בכבלים).

    #114911
    luz
    משתתף

    חברים שלום,

    לגבי התקנת מוליכים מבודדים בתעלה – מקובל שהדבר אסור, ולפי מה שאני מכיר רק שיפוצניקים מתקינים כך.

    אולם ע”פ תקנות החשמל בפרק התקנת מובלים סעיף 47 (רצ”ב), נראה שהדבר מותר, בתנאי שהתעלה בתוך מבנה ומותקנת מעל לגובה של 2 מטר. (כמובן שהתעלה צריכה להיות תקנית וכבה מאליה. בכל מקרה הדבר אינו מומלץ, ובלשון חכמינו “הלכה ואין מורין כן”).

    אשמח לתיקון אם טעיתי בהבנת התקנות.

    ‫קבצים מצורפים (ניתן להוסיף קבצי JPG, GIF, PNG, PDF):
    #114913
    aron david
    משתתף

    היי לוי

    בסעיף ג כתוב “במכסה שאינו ניתן להסרה אלא באמצעות כלי”  תעלת חשיפה לא עונה על ההגדרה הזאת כי המכסה שלה יורד בקלות ללא כלים.

    או בלשון חכמינו “נמנו וגמרו, אין הלכה כאותה משנה”

    #114914
    luz
    משתתף

     לכן כתבתי מעל לגובה של 2 מטר. מתחת לגובה זה צריך מכסה הניתן להסרה רק ע”י כלי.  שוב מדגיש שאין בכוונתי להתקין כך…

    #117321
    Mark
    משתתף

    שלום אריאל.כתבת התקנה חשיפה חייבת להתבצע באמצעות כבלים ולא מוליכים מבודדים

    לא הבנתי איך אם תקנות פרק מובילים 47ג’ אומרת במפורש איך להתקין בתעלה מוליכים אם מכסה.שזאת התקנה חשיפה לפי הגדרה בגלל סילוק מכסה.תודה

    #117342
    arielsegal
    מנהל בפורום

    זה בדיוק מה שכתבתי. שבהתקנה חשיפה יש להתקין כבלים!!!

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.