פורום חשמל

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #116300
  roman_v61
  משתתף

  שלום לכולם,

  הפורום של אריאל, לפי הדיונים, מכיל חשמלאים מוכשרים ביותר, לכן החלטתי לפנות לעזרת חברי הפורום בכדי להבין לאן מועדות פני בנושא קריירת החשמל.

  השאלה היא כזו:

  השבוע סיימתי לימודי הנדסאי חשמל מסלול ערב, עברתי את פרוייקט הגמר, אוטוטו מקבל מוסמך, הכל טוב.

  במהלך שלושת שנות הלימודים עבדתי כעוזר חשמלאי אצל קבלנים שונים, החל משיפוצי דירות, וילות, בנייה חדשה, ובשנה וחצי האחרונות עבדתי בתעשייה, תעלות, משיכות כבלים, התקנת לוחות חשמל ואביזרים למינהם. כל זה בתור עוזר.

  כעת התחלתי עבודה בתור חווט במפעל לייצור לוחות חשמל, בכדי ללמוד לעומק איך מחווטים אביזרים שונים, קוראים תוכניות חשמל, מרכיבים לוח חשמל מאפס. וזה אכן מאוד מעניין ומעשיר.

  בכל עבודה ראיתי את ההמשך והמקפצה לתפקיד הבא, אך כרגע אני לא כל כך מבין לאן נושבת הרוח מבחינת התפקיד הבא ולאן אני אמור לחתור מבחינת ידע חשמלי.

  אציין שאני אוהב לעבוד עם הידיים, לקרוא שרטוטים, האנגלית שלי טובה ואין לי בעיה עם מחשבים. לא מתכנת אבל המחשב לא זר לי. מניח שאני צריך להשתלב בתפקיד מסויים בתעשייה. גם בקרים עולים בתור הצעה. אבל זה מאוד כללי, ואני לא כל כך יודע איזו הכשרה וידע אני אמור לצבור.

  אם תוכלו לכוון, לייעץ ולעזור אשמח לשמוע את דעותיכם.

  תודה מראש, רומן

  #116304
  erez84
  משתתף

  לדעתי תישאר כחווט במפעל לוחות חשמל שאתה עובד בו , ידע וניסיון בחיווט זה משהו שלא לומדים בשום מקום,
  אני בעצמי מחפש עבודה בתחום הזה כמשרה חלקית, בנוסף לעבודה

  לדעת לחווט לוחות לפי שרטוטים, להכיר את האביזרים, לאתר תקלות בשרטוט\בתכנון , זה משהו שחובה על כל אחד שעובד בתחום החשמל לדעת, כמובן שבהמשך, אתה תלך ותבצע חיבורים של הלוחות האלו בשטח, והידע והניסיון שתקבל הוא חשוב מאוד

  #116312
  arielsegal
  מנהל בפורום

  רומן שלום,

  ראשית אני מצטרף לתשובתו של ארז  לגבי חשיבות הפעילות של חיווט לוחות, איתור תקלות והתמקצעות בקראית שרטוטים והפיכתם ללוח מוגמר.

  לאחר שתחליט שלמדת די בתחום הנ”ל, תוכל לבחור בתחומים רבים: אחזקה, ניהול פרוייקטים, עבודה כעצמאי או במשרד תכנון, או בבקרה.

  כל אחת מההתמחויות תתרום לך ותיצוק נטבח נוסף בהתמחות שלך כאיש מקצוע וכחשמלאי.

  בטוח שאם יש לך את הסקרנות ללמוד, גם תגיע רחוק.

  בטח נפגש גם באחד הקורסים שלי. אני ממליץ בחום על תכנון מתקני חשמל במתח נמוך

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.