פורום חשמל

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  yonih לפני 4 חודשים, 1 שבוע.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #115362

    yonih
    משתתף

    אינטרלוק 5X63 מוגן ע”י מא”ז 4X63.

    מה צריך להיות שטח חתך החוטים בין המא”ז לאינטרלוק בהנחה שהחוטים חוטי נחושת גמישים עם בידוד PVC?

    תודה

    יוני

    #115363

    yonih
    משתתף

    שאלה נוספת באותו נושא.

    האם מותר שצבעי מוליכי הפאזה יהיו חום, שחור ואפור?

    תודה.

    יוני

    #115392

    arielsegal
    מנהל בפורום

    שלום,

    צבעי המוליכים חייבים להיות על פי תקן ישראל ועל פי תקנות החשמל.

    בתקנות החשמל התקנת מוליכים בסעיף 11 – סימון מוליכים מופיע מפורשות שבידוד המוליכים יהיה בעל צבע כמפורט להלן:
    א. מופע – חום, במעגלים תלת מופעיים יוסף סימן, כגון שרוול או טבעת סימון, המציין את שייכותו של כל מוליך למופע מסוים:
    ב. אפס (N)- כחול:
    ג. PEN כחול עם סימן באמצעות שרוול או כיוצא באלה, בצבע צהוב/ירוק בכל קצה:
    ד. הארקה (PE) – שילוב של הצבעים צהוב/ירוק:
    ה. מוליך המחבר בין מוליך שבכניסת קו הזינה למבנה ובין פס השוואת הפוטנציאלים של המבנה, יהיה בצבע כחול עם סימון, כגון שרוול, בצבע צהוב/ירוק בכל קצה:
    ו. מוליכי מופע, אפס (N) ו- PEN המשמשים בצרור יהיו בצבע שחור ויסומנו בהתאם לייעודם:

    שטח חתך המוליכים צריך להיות 16 ממ”ר.

    #115417

    yonih
    משתתף

    תודה רבה אריאל.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.