פורום חשמל

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #119591
  matanturji
  משתתף

  בס”ד

  שלום אריאל.

  בחלוקת האזורים בחוק החשמל של חדר מקלחת, מופיע בגובה של 2.25 מטכ ומעלה מעל אזורים 2 ו3 זה נחסב מחוץ לחדר המקלחת ואין מגבלה של התקנת אביזרים לא מוגני מים. רציתי לשאול מדוע? הרי בחלל חדר המקלחת גם מעל גובה 2.25 מ’ יש אדים בעיקר בחורף שיכולים לגרום רטיבות על אביזרים לא מוגני מים ולמוליכות חשמלית.

  אשמח להסברך!

  #119596
  luz
  משתתף

  מתן שלום,

  מעל לאזורים 2,3 בחדר האמבטיה זה אמנם לא נחשב לאזור 2,3 , אך בוודאי שהציוד שם צריך להיות מוגן מים, ובטיחותי למשתמש מכל בחינה שהיא. כל ציוד צריך להתאים למקום ותנאי התקנתו. מלבד ההגיון הפשוט כמו שכתבת, ראה למשל בפרק ‘מעגלים סופיים’:

  “ציוד חשמלי במעגל סופי יתאים לדרישות התקן”, “ציוד חשמלי של מעגל סופי יתאים לתנאים הקיימים במקום ההתקנה, כגון: רטיבות, סכנה של פגיעות מכניות, השפעה כימית, אש, התפוצצות, הצטברות אבק או לכלוך הפוגמים באוורור התקין”.

  ובפרק ‘התקנת מוליכים’:

  “תיבה ואבזר יהיו תקניים ובנויים באופן שיבטיחו את כל אלה או מקצתם לפי הענין… אטימה נאותה בפני חדירת גזים, מים, אבק וחמרים מזיקים אחרים, הכל לפי מקום ההתקנה”, “לא יותקנו תיבה או אבזר במקום רטוב או במקום שבו נמצא חומר נפיץ, מתלקח או מאכל, אלא אם הם מצויידים, נוסף לאמור בתקנת משנה (א), בתותב אוטם המונע חדירת החמרים האמורים לתוך התיבה או האבזר”.

  חנוכה שמח

  #119597
  matanturji
  משתתף

  אוקיי.

  אז איזה ip צריך להתקין מעל אזורים 2, 3 בגובה של 2.25 ומעלה?

  #119604
  arielsegal
  מנהל בפורום

  מעל גובה של 2.25 מטר יש להגן בפני טפטוף אנכי בלבד כלומר IPX1.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.