פורום חשמל

ראשי פורומים פורום שאלות ותשובות בנושאי חשמל חיבור עמדת הטענת רכב – מגדל רב קומות

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  arielsegal לפני 2 ימים, 18 שעות.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #116620

  UriM
  משתתף

  היי אני מעוניין להתקין עמדת הטענה לרכב חשמלי בחניה הפרטית, בבניין רב קומות. עקב הקומה שאני נמצא בה והעובדה שפירי החשמל אטומים בין מעברי הקומות, אין אפשרות להוריד כבל מהלוח של הדירה בחזרה לחניון, לכן אני שואל מה הן האפשרויות העומדות בפני (מלבד להתחבר ללוח הציבורי של הבניין, שאמנם זה פשוט וזול, אבל דורש הסכמים אחרים עם ועד הבניין לגבי תשלום וכו’ או הזמנת חיבור חדש שיהיה ייעודי עבור העמדה). האם זה אפשרי שחשמלאי יבצע פיצול בחדר החשמל של הבניין במקום\לאחר קופסת המהדקים? מכיוון שברור לי שזה יכול לגרום לבעיה של עומס יתר (כיום יש חיבור סטנדרטי של 25X3), האם אחת מהאופציות הבאות אפשריות:

  1. להוסיף מפסק 25X3 במקום\לאחר קופסת המהדקים שממנו יצא הקו לדירה והקו לעמדת ההטענה. פה זה עם החסרון שאם יש עומס יתר יקפוץ לי המפסק בחדר חשמל, אבל בתכנון זה שגם ככה אשתמש בהטענה רק בשעות הלילה ולא צפוי שאגיע לצריכה גבוהה.
  2. להזמין מחברת החשמל הגדלת חיבור החשמל ל 40X3 ואז לפצל לאחר קופסת המהדקים קו נפרד לחניה עם מפסק 16X3 ולא לשנות את החיבור לדירה. באופן הזה אין שום שינוי מבחינת ההספק לדירה (עדיין תוגבל ל 25X3 על ידי הלוח הדירתי) והמפסק החדש למטען ימנע ממני לעבור את הסף של החיבור גם במקרה הביזארי שגם הדירה וגם המטען בהספקים המקסימליים שלהם.

  שאלתי חשמלאים בנושא אבל נראה שאין הסכמה לגבי האם מותר להם לשנות משהו בחיבורים בחדר החשמל של הבניין, ברור לי שארון השעונים עצמו הוא אוף לימטס אבל למיטב הבנתי קופסת המהדקים זה כבר “האיזור הפרטי” של הבניין\דייר ושם מותר לבצע שינויים (בכפוף לביקורת של חח”י). שלחתי אליהם גם שאילתה בנושא באימייל, אבל עוד לא קיבלתי תשובה. בתודה, אורי

  • הדיון הזה עודכן לפני 4 ימים, 23 שעות ע״י UriM.
  #116624

  arielsegal
  מנהל בפורום

  שלום,

  1. אינך יכול להתחבר למתקן החשמל הציבורי.
  2. ממליץ להגדיל חיבור ולהתחבר בצורה תקנית להזנה המוגדלת, בדיוק כמו שתיארת באפשרות 2.

   

  #116627

  UriM
  משתתף

  היי

  תודה על התגובה המהירה!

  1. זאת ההתקנה הסטנדרטית לפי מה שראיתי לכל החברות ,זה מה שהן מציעות גם… מוסיפים את כל החלקים הנדרשים על גבי הלוח הציבורי של הבניין ומושכים משם את החשמל + מוסיפים שעון כדי שיהיה ניתן למדוד כמה אני חייב לחשבון הוועד. 
  2. זה מושלם מבחינתי, אבל דווקא מהחברות של ההתקנה, נאמר לי שזה אסור. כשהצעתי את זה אמרו:

  “כל מה שנוגע לחדר מונים/ארון מונים של חברת חשמל חל איסור להתחבר בכל צורה ודרך. חיבור יכול להתבצע מלוח חשמל ציבורי או פרטי”

  זה פתרון שממש מתאים לי, אבל נראה שיש בלבול בקרב חשמלאים האם זה מותר או לא

   

  #116647

  arielsegal
  מנהל בפורום

  שלום

  חיבור יכול להתבצע מהלוח הפרטי שלך.

  חיבור מהלוח הציבורי אסור בהחלט.

   

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.