פורום חשמל

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #113436
  moshe8456
  משתתף

  “במתקן דירתי יותקן הלוח בתוך הדירה”. למיטב הבנתי התקנת לוחון חיצוני נוסף לתאורת חוץ וכד’ זה לא נוגד את החוק (ז”א מעולם לא פסלו מתקן כזה שתכננתי). 

  השאלה היא כזאת: האם ל-5 מעבים (מיזוג ומערכות חימום) שמרוחקות כ-30 מטר (תוואי חפירה) מהבית, נכון יותר לתכנן לוח חיצוני לחלוקה עבור הציוד (מדובר בלוח של 3x125A לפחות מתוך חיבור ביתי של 3x200A) או לחלופין תשתית נפרדת לכל מעבה ומעבה. 

  מעבר לשיקול הכלכלי (יתרון קל מאוד לתשתית הנפרדת לכל מעבה-אבל זה מהותי ולא השיקול) מה נכון תכנונית? האם בגלל גודל החיבור הגדול שנדרש ללוח יכולה להיות בעיה של התקנת לוח שלא באזור המגורים מול בודק חח”י? 

  אם זה היה מתקן ציבורי/מסחר וכד’ לא היה כאן שיקול והייתי מתכנן לוח חלוקה חיצוני לציוד. בבית פרטי הנטייה שלי ללכלת לכיוון חיבור פרטני לכל מעבה. זה מסרבל מאוד את התשתית (הרבה תשתיות). מה דעתך אריאל? 

  #113437
  aron david
  משתתף

  הדרישה ללוח בתוך הדירה זה רק בבנייני מגורים

  בבית פרטי לא דורשים את זה

  #113438
  moshe8456
  משתתף

  בית פרטי ודירת מגורים מבחינת החוק חד הם. יש “הנחה” לבתי קיבוץ ומושבים ששם התירו לוח חיצוני בכניסה לבית מתחת לגגון. זה ההבדל היחיד. 

  תודה על התגובה בכל אופן

  #113440
  aron david
  משתתף

  אבל מנסיוני אין מניעה לקחת מהלוח הראשי ללוחות משניים שיהיו בכל מקום בבית ובחצר 

  חוץ מהמקלחת…

  #113468
  arielsegal
  מנהל בפורום

  אין מניעה לחבר לוחות משנה במתקן בייתי מחוץ למבנה.

  הסיבה לדרישה  להתקנת לוח ראשי בתוך דירות מגורים נובעת מהחשש להפסקת הזינה על ידי גורמים פליליים או עויינים ויציאה מהבית כדי לבדוק מהי סיבת ההפסקה.

  אין סיבה למנוע התקנה חיצונית של לוחות משנה.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.