פורום חשמל

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #114450
  mh430
  משתתף

  שלום

  ברשותי שואב מרכזי ישן. סוס עבודה שלא מעוניין להחליפו. לאחרונה התחיל להקפיץ את הפחת בבית בחלק מהפעמים שהופעל. אין חוקיות בעניין ולעיתים ניתן להשתמש מספר פעמים ללא שקופץ. כאשר כבר מקפיץ את הפחת, לאחר הרמת הפחת הוא עובד כרגיל ולא מקפיץ שוב (לפחות במרבית הפעמים). הוחלפו הריליי בלוח הפיקוד, התושבת של המעגלים בלוח הפיקוד, נבדקו המגעים בשני המנועים, פורקו והורכבו שוב המגעים בלוח הפיקוד ומה לא. עדיין יש קפיצות פחת מעת לעת. לבסוף, הותקן פחת עצמאי ממש על קו השקע של השואב עצמו מתוך תקווה שכאשר השואב מקפיץ את הפחת, שלפחות יקפיץ את הפחת האישי שלו. לא כך קורה. כאשר השואב מקפיץ פחת, דווקא הפחת שלו נשאר פעיל ואילו הביתי (הראשי קופץ). מה קורה כאן? לא אמור הראשון בתור לקפוץ?

  תודה לעונים

   
  #114456
  Samy
  משתתף

  ל430 שלום 

  ראשית לא כדי להתקין שני מפסקי פחת בתור , אלה רק כהגנה בלעדית . 

  שנית כאשר שני פחתים מותקנים בתור אז הפחת עם השדה עם הזליגה הגבוהה יותר יקפוץ . אני אסביר 

  כיוון שחיברת את הפחת השני בשדה שכבר מוגן ע’י פחת 

  נוצר מצב שבו לדוגמה  בשדה הראשי הזליגה היא 300קילו אום ובשדה החדש300קילו אום  אז במצטבר פחת החדש מרגיש 300קילו אום אך הפחת הראשי מרגיש 150קילו אום ולכן הוא קופץ מהר ראשון 

  הפטרון האפשרי הוא לחבר את הפחת החדש ללפני הפחת הראשי כך שאחד לא ישפיע על השני 

  [ הפרדת שדות ] 

  בהצלחה ובברכה 

  סמי רז 

  #114495
  arielsegal
  מנהל בפורום

  שלום,

  אכן לא רצוי להתקין 2 מפסקי מגן בפני זרם דלף לאדמה בטור.

  במקרה של זליגה קרוב לוודאי שיפסק מפסק המגן במעלה הזרם ולא של המכשיר מאחר והמפסק במעלה הזרם סופג את הזליגות של כלל המעגלים בעוד שהמפסק של המכשיר מזהה את זרם הדלף של המכשיר בלבד.

  במקרה שלך, הגורם להפסקת מפסק המגן הוא שילוב של זליגה בשואב האבק וכן זרם ההתנעה. לכן התופעה לא תמיד חוזרת על עצמה מאחר וזרם ההתנעה תלוי במשרעת (אמפליטדת) גל המתח ברגע ההתנעה.

  יש לפרק את שואב האבק, להחליף מוליכים שבידודם התבלה וכן ולנקותו היטב מבפנים. במידה וכל זה לא יעזור תאלץ להפרד ממנו יפה לאחר שירות נאמן וממושך.

  #119024
  Assafsh
  משתתף

  הי, אמנם עברה שנה, אשמח להבין מה הפתרון שיישמת, נתקל בימים האחרונים באותה בעיה. תודה רבה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.