פורום חשמל

הדיון הזה מכיל 13 תגובות, ויש לו 3 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  arielsegal לפני 7 חודשים, 3 שבועות.

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108361

    shlomoli
    משתתף

    שלום

    במתקן רפואי קיים אזור המגובה גם ע”י גנרטור וגם ע”י UPS

    לחצן חירום  מנתק הזנה מח”ח ומגנרטור אבל שקעים המוזנים מUPS עדיין  מקבלים חשמל

    האם זה נכון או שחייבים לחבר למפסק בלוח UPS סליל הפסקה הנפעל ע”י לחצן חירום

    תודה

    #108402

    arielsegal
    מנהל בפורום

    התקן מחייב הפסקת כל מקורות ההזנה. לפיכך יש להפסיק גם את מוצא מערכת האל-פסק. יש להפסיק גם את מערכת הזרם הישר.

    הפסקות באתר רפואי מתבצעות באישור הצוות הרפואי בלבד. לפיכך חייב להיות לחצן חירום נפרד להפסקות השונות.

    #108418

    shlomoli
    משתתף

    האם לחצן חירום  שנמצא  בכניסה לבינין  ומיוחד לשרותי כבאות כן חייב להפסיק  כל המקורות הזינה

     

    #108436

    arielsegal
    מנהל בפורום

    אם קיים לחצן חירום יחיד הוא חייב להפסיק את כל מקורות הזינה.

    על פי רוב מתקינים מספר לחצני חירום שיפסיקו את המקורות בהתאם להחלטת שרותי כבאות, או צוות רפואי כאמור באתר רפואי.

    • התגובה הזו עודכנה לפני לפני 8 חודשים ע"י  arielsegal.
    #112034

    N.C
    משתתף

    במידה ובמפעל קיים לוח בלתי חיוני ומעגלי UPS בחדר מוזנים מלוח UPS מרוחק .

    האם לחצן חירום שמותקן על הלוח הבלתי חיוני צריך לנתק גם את ה-UPS ?

    #112042

    arielsegal
    מנהל בפורום

    שלום,

    צרכני UPS מוגדרים כצרכנים חיוניים.

    הפסקת צרכנים אלה תתבצע עם הפסקת יתר הצרכנים החיוניים.

    לחצן החירום הנ”ל חייב להפסיק גם את המתח ביציאת מערכת האל-פסק.

    #112046

    N.C
    משתתף

    שלום ותודה על התגובה המהירה 

    אני מרגיש שלא כתבתי ברור מספיק

    החדר מוזן מ 3 מקורות  והם לא מרוכזים בלוח יחיד 

    ההזנות הן ישירות לצרכנים 

    האם עליי לייצר ניתוק יחיד בחדר לכל ההזנות גם

    כאשר הן לא עוברות בלוח  יחיד?

    #112065

    arielsegal
    מנהל בפורום

    שלום,

    הזנת חדר ממספר מקורות שאינם מלוח אחד, אסורה על פי תקנות החשמל ומסוכנת.

    יש להתאים את המתקן לדרישות התקנות ולחלק את ההזנות ל-2 לחצנים: הזנה רגילה והזנת חירום. לכל אחת מההזנות יהיה לחצן חירום משלה.

    #112081

    N.C
    משתתף

    שלום אריאל ותודה על התגובה 

    אני לא מצליח למצוא בחוק היכן מופיע איסור כזה מלבד ב: תקנות החשמל פרק א: הוראות כלליות סעיף 2 – התקנת מעגל סופי

    סעיף ג. במתקן ביתי לא יימצא שום חלק של מעגל סופי הניזון מלוח ראשי אחד בשטח הניזון מלוח ראשי אחר פרט, למעגל אשר במוביל בהתקנה סמויה ללא תיבות (ז”א שגם פה מותר.)

    בסעיף ד יש התייחסות למתקן : על אף האמור מותר שמתקן הניזון מלוח המיועד לשטח משותך של מבנה יימצא בשטח הניזון מלוח אחר .

     

    #112089

    arielsegal
    מנהל בפורום

    שלום,

    באותו פרק שהתייחסת אליו נקבע:

    8. הזנת מכשיר ממעגלים סופיים אחדים
    ניזון מכשיר חשמלי ממעגלים סופיים אחדים, ירוכזו אמצעי הניתוק למעגלים אלו בלוח משותף; בקרבת המכשיר ובקרבת אמצעי הניתוק של מעגלי הזינה ייקבעו שלטי אזהרה ברורים; שלטים כאמור אינם נדרשים כאשר מותקן מפסק משותף לכל המעגלים המנתק אותם בו-זמנית.

     

     

    #112097

    N.C
    משתתף

    אתה נותן דוגמא להזנת מכשיר יחיד משני מקורות

    מה לגבי שתי הזנות לשני מכשירים באותו חדר ?

    לדוגמא מחשב שמוזן משדה חיוני  ולידו מחשב שמוזן משדה בלתי חיוני.

    האם קיים איסור בחוק למצב כזה ?

    מודה מאוד על העזרה וההתייחסות זה לא מובן מאליו בכלל 

    #112099

    arielsegal
    מנהל בפורום

    2 מקורות ההזנה לחדר, או למבנה, חייבים להיות מאותו לוח בדיוק כמו בהזנת מכשיר.

    ראה גם תקנות החשמל מיתקן חשמלי ארעי באתר בניה במתח שאינו עולה על מתח נמוך, התשס”ג-2002

    4. סוגי אספקה
    באתר בניה יכול שיהיו סוגי אספקה שונים.

    פרק ג’ – מיתקן חשמלי ארעי
    5. לוח ראשי
    מיתקן חשמלי ארעי באתר בניה יצויד בלוח ראשי אחד בלבד.

    #112103

    N.C
    משתתף

    אריאל שלום

    אתה קובע קביעה נחרצת לגבי האיסור

    ועם זאת אינני משוכנע שהדבר אסור עפ חוק

    אבדוק בפרקים שציינת (למרות שאתר בניה ואתר ארעי הם לא המקרה שציינתי )

    תודה 

    #112133

    arielsegal
    מנהל בפורום

    אני ובודקים אחרים (כולל חברת החשמל) לא היינו מאשרים התקנה מהסוג שציינת.

    נסה ותווכח.

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.