פורום חשמל

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  arielsegal לפני 1 חודש, 2 שבועות.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #116640

    Omritzalaf0
    משתתף

    שלום לכולם,

    האם מותר להעביר בצינור שרשורי הנמצא בתוך האדמה סיב אופוטי וכבל חשמל יחד?

    יש משהו מוזכר לגבי זה מ”התקנת מובלים והתיול שבהם במתח שאינו עולה על מתח נמוך” סעיף 45  ב

    תודה

    #116665

    arielsegal
    מנהל בפורום

    שלום

    בתקנות החשמל התקנת מובלים נכתב:

    40. השחלת כבל בצינור
    (א) בצינור המותקן באדמה יושחלו כבלים בלבד.
    (ב) על אף האמור בתקנת משנה (א) מותר, נוסף על הכבלים, להשחיל בצינור סיב אופטי או מוליך הארקה (PE); היה מוליך הארקה האמור מנחושת, יכול שיהיה בלי בידוד.
    (ג) השחלת כבל לצינור תיעשה לאחר שהתקנת הצינור בין שתי נקודות המוצא שלו הושלמה והצינור כוסה.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.