פורום חשמל

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #111211
  refael.k
  משתתף

  שלום רב,

  בתקנות הבטיחות בעבודה (עבודות בניה) רשום כי נדרש לשמור על מרחק של 3.25 מקו מתח שאינו עולה על 33KV. אם לא ניתן לשמור על המרחק האמור יש לנתק את המתח או להתקין מחיצות. לא מצויין אילו מחיצות מאיזה חומר, ומה המרחק המינימלי שמותר להתקין אותן מקו המתח הגבוה.

  בתקנות החשמל עבודה (בקרבת מתקן חי ובקרבתו) מוגדרים מרחקים בהם העובד נחשב עובד “בקרבת מתקן חי” לצורך העניין 33KV הטווח שבו העובד נחשב לעובד בקרבת מתקן חי הוא 1.54 מ’. 

  מה הדין באתר בניה אשר קו הבניה נמצא במרחק של 3.4 מ’ מקו מתח גבוה שאינו עולה על 33KV. <br />רוצים להתקין פיגום אשר יגיע למרחק של כ2.4מ’ מקו המתח הגבוה. <br />הותקנה רשת מחומר סינטטי במרחק של כ.2.4 מ’ מקו המתח הגבוה. כדי להפריד בין העובדים לקו המתח הגבוה.

  1. האם ניתן להסתמך על הרשת שתשמש כמחיצה/ גידור כנדרש בתקנות הבטיחות בעבודה (עבודות בניה)או שהדרישה היא לחומר קשיח ומבודד חשמלית (התקנה לא מציינת)?
  2. האם נדרש לקבל אישור מגורם כגון מהנדס חשמל למחיצה? 
  3. מה המרחק המינימלי שמותר להתקרב עם המחיצה לקו המתח הגבוה? האם ניתן להסתמך על תקנות החשמל (עבודה בקרבת מתקן חי ובקרבתו) וניתן להתקרב עד לטווח של 1.54 מ’ ? 
  ‫קבצים מצורפים (ניתן להוסיף קבצי JPG, GIF, PNG, PDF):
  #111217
  arielsegal
  מנהל בפורום

  שלום,

  יש לפעול לפי המסמך הבא:

  מרחקי בניה ממתקני חשמל – חברת החשמל

  #111218
  refael.k
  משתתף

  תודה,

  עיינתי במסמך לא מצאתי פירוט נוסף מעבר למפורט בתקנות בעניין סוג המחיצה במידה והעבודה מבוצעת במרחק קטן מ-3.25 מ’ והמרחק המינימלי המותר לעבוד עם המחיצה.

  האם יש מסמך כלשהו המפרט את הנתונים הללו?

   

  #111220
  arielsegal
  מנהל בפורום

  המרחקים המצויינים במסמך הם ללא מחיצות.

  מעבר למחיצות מתאימות וברות קיימא ניתן לנהוג על פי המרחקים המפורטים בתקנות החשמל עבודה בקרבת מתקן חי.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.