פורום חשמל

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #108133
  סטודנט
  משתתף

  ערב טוב לחברי הפורום. 

  אני סטודנט שנה ד’ להנדסת חשמל אשר נמצא באמצע תהליך ביצוע הפרויקט בזרם חזק. במהלך הביצוע התעורר לי מס’ שאלות, אשמח אם תוכלו לכוון אותי למקור מידע אמין בנושא או לחלופין לענות על השאלות בעצמכם.

  1. איזה סוגי שקעים קיימים בתחום ומה ההבדל בניהם ?  ממה שהבנתי קיימים שקעי שירות (מעגל שקעים), שקעי כוח, ושקעים תלת תלת פאזיים, אבל לא הצלחתי למצוא מקור אמין בנושא .
  2. בכל פרויקט תכנון, קיים שלב סקר צרכנים,בשלב זה יש מס’ דברים שלא מובנים לי                                                                    א. אשמח אם תוכלו להסביר לי באופן כללי את שלב הסקר צרכנים, יש לי קצת סלט בראש.                                                    ב. שקעים נכנסים כצרכנים בסקר צרכנים?  אם כן איך קובע כמה שקעים היו מוזנים ממעגל שקעים אחד של 16*230.              ג. בשלב זה נלקחים צרכנים נפוצים שמחוברים באופן קבוע להזנה (אם ניקח דוגמה של משרד אז מחשבים ומדפסות) וצרכנים מזדמנים שמחוברים באופן אקראי (אם ניקח דוגמה של משרד אז מטענים ) עבור הצרכנים הקבועים לוקחים הספקים נפוצים מהקטלוגים ועבור הצרכנים המזדמנים לוקחים שקעים מסוגים שונים?. לדוגמה מעגל שקעי שירות?.   

   

   

  תודה מראש 

   

  #108134
  arielsegal
  מנהל בפורום

  שלום,

  יש לי הרגשה שקצת אתה לא בכוון.

  פרוייקט בתחום הנדסה בזרם חזק אינו אמור להיות ברמה של שקע.

  יש לתכנן מתקן המוזן במתח גבוה או עליון, בחור מסדרים, לבחור ציוד, לבחור כבלים שנאים לוחות חשמל, מפסקים ראשיים ויציאה ללוחות משנה.

  היקף הפרוייקט חייב להיות מספר MW.

   

  #108211
  סטודנט
  משתתף

  היי .

  כן אני מודע לכך , פשוט אין לי תכניות חשמל (רשימת צרכנים) של מתקן קיים ולכן הייתי צריך הערכה להספק של קומת משרדים על מנת שאוכל להתקדם לתכנון ובחירת ציוד ללוח ראשי ומשנה. הבנתי איפה הייתה הבעיה . ממה שהבנתי הייתי צריך לקחת הספק משוער שיתחבר לשקע ומשם להמשיך. (תקן אותי אם אני טועה) 

   

  תודה 

   

  #108233
  arielsegal
  מנהל בפורום

  שלום

  אתה צריך לחלק כל קומה לכמה גדלים של משרדים סטנדרטיים.

  כל משרד סטנדרטי מקבל גודל חיבור מסויים.

  את הספק החיבור הכולל אתה מחשב לפי הספק משרד בודד מוכפל במקדם בו זמניות ומקדם העמסה

  (מקדם העמסה משקף כמה בפועל מגודל החיבור הנקוב מועמס, מקדם בו זמניות משקף העמסה בו זמנית של המשרדים.

  בנוסף עליך לקחת בחשבון את כל המתקן החשמלי הציבורי: מעליות, תאורת מדרגות, חניונים, רחבות, גינה וכד’.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.