פורום חשמל

תגיות: ,

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #120023
  Benzi
  משתתף

  תצורה ראשונה:

  מכשיר אל-פסק חד-מופעי להספק עד 3KVA מסוג ‘און-ליין’ מקבל אספקה חד-מופעית ממעגל סופי ייעודי בשבילו עד 16 אמפר מרשת החשמל בעזרת תקע ובית-תקע תקניים (עם הארקה). בדופן האחורית של מכשיר האל-פסק יש מספר שקעים (בתי-תקע תקניים לפי IEC320 עם הארקות). המכשיר משולט על היותו אל-פסק וקיים מתח גם לאחר הפסקת הזינה.

  הצרכנים שלו הם מחשבים וציוד הקפי למיחשוב שעלולים להינזק מניתוק בלתי-מתואם של אספקת המתח אליהם, שמתחברים בתקעים תקניים תלת-פינים לפי IEC320 לשקעים שבדופן האחורית של האל-פסק, ודרכם הם מקבלים חיבור להארקה דרך האל-פסק, אשר מוארק כשלעצמו דרך חיבורו התקני לרשת החשמל.

  האם חלה חובה או רצוי לחבר בעזרת מוליך עם נעל כבל מתאימה את אחד מברגי הדופן האחורי המוליך של גוף מכשיר האל-פסק הזה גם אל פס ההארקה הראשית שבלוח החשמל, בנוסף לחיבור הפנימי של גוף האל-פסק להארקה דרך התקע ובית התקע התקניים שדרכם הוא מוזן מרשת החשמל? זאת כדי לוודא שגם בעת שליפת תקע האל-פסק מרשת החשמל לא יחול סיכון של מתח על גופו ובהדקי ההארקה של האל-פסק ובגופי הצרכנים הניזונים ממנו עקב קצר או דליפה חשמלית פנימית ממופע המתח הממשיך להיווצר באל-פסק.

  לחילופין, האם אסור לבצע את החיבור הנוסף הנ”ל אל פס ההארקה שבלוח החשמל, מכיוון שרואים כל אל-פסק כמערכת מופרדת ממערכת רשת החשמל (separately derived source/system)?

  תצורה שנייה:

  מכשיר אל-פסק חד-מופעי להספק עד 3KVA מסוג ‘און-ליין’ מקבל אספקה חד-מופעית ממעגל סופי ייעודי בשבילו עד 16 אמפר מרשת החשמל בעזרת תקע ובית-תקע תקניים (עם הארקה). המכשיר מזין בכבל (הכולל מוליך הארקה) קופסת שקעים (בתי-תקע תקניים) על הקיר. הלוח משולט על היותו מוזן מאל-פסק וקיים מתח גם לאחר הפסקת הזינה.<br />
  הצרכנים שלו הם מחשבים וציוד הקפי למיחשוב שעלולים להינזק מניתוק בלתי-מתואם של אספקת המתח אליהם, שמתחברים בתקעים תקניים לשקעים שהאל-פסק מזין בקופסה הנ”ל שעל הקיר, ודרכם הם מקבלים חיבור להארקה דרך האל-פסק, אשר מוארק כשלעצמו דרך חיבורו התקני לרשת החשמל.

  האם חלה חובה או רצוי לחבר את הדקי ההארקות שבתוך לוח השקעים הזה גם אל פס ההארקה הראשית שבלוח החשמל, בנוסף לחיבור הקיים של הדקים אלה להארקה של מכשיר האל-פסק אשר מזין את לוח השקעים הזה? זאת כדי לוודא שגם בעת שליפת תקע האל-פסק מרשת החשמל לא יחול סיכון של מתח על גופו ובהדקי ההארקה של האל-פסק ובגופי הצרכנים הניזונים ממנו עקב קצר או דליפה חשמלית פנימית ממופע המתח הממשיך להיווצר באל-פסק.

  לחילופין, האם אסור לבצע את החיבור הנוסף הנ”ל אל פס ההארקה שבלוח החשמל, מכיוון שרואים כל אל-פסק כמערכת מופרדת ממערכת רשת החשמל (separately derived source/system)?

  #120042
  arielsegal
  מנהל בפורום
  1. אין צורך לחבר מוליך הארקה נוסף.
  2. בתי התקע יקבלו את ההזנה ממערכת אל-פסק (רצוי מלוח חלוקה)
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.