פורום חשמל

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #121324
  Samy
  משתתף

  לכל החברים 

  לא פעם אני מבקש גופי תאורה עם תקן 20

  וכל פעם יש ויכוח מדוע אני דורש אותו 

  תשובתם היא : מספיק שיש תו תקן לגוף התאורה ואיני צריך לדרוש תקן 20

  האם מישהוא יודע איפה מופיעה דרישה זו 

  מצאתי אזכורים לשליטי יציאה , תאורות חרום אך לא לגופי תאורה 

  בברכה 

  ובתודה מראש 

  סמי רז 

  #121330
  arielsegal
  מנהל בפורום

  תו תקן מעיד על התאמה לתקן.

  בהעדר תו תקן עליך לדרוש תעודת בדיקה של מכון התקנים,

  #121332
  Eton
  משתתף

  בתקנת בריכות סעיף 9

  <b>תאורה תת מימית</b>
    (א)

  גופי תאורה הטבולים במים או הבאים במגע ישיר עם מים יתאימו לדרישות תקן ישראלי ת”י 20 חלק 2.18 – “מנורות: מנורות לבריכות שחיה ולשימושים דומים”, ויוזנו כאמור בתקנה 2(1)(א).

  * נדרש וחובה להציג !!!!

   

  #121333
  Samy
  משתתף

  סליחה על הבורות 

  אך לא הבנתי 

  האם נדרש תקן 20 עבור גופי תאורה במשרד , מקום ציבורי בית ספר ועוד 

  או שאפשר להתספיק במוצר בעל תקן ישראלי או אירופי 

  בתודה מראש 

  סמי רז 

  #121334
  Eton
  משתתף

  מתקנת מעגלים סופיים , חלק הגדרות 

  <b>תקן”</b> – תקן ישראלי שנקבע לפי חוק התקנים, תשי”ג-1953, ובהעדר תקן כאמור – תקן או מפרט כפי שהורה המנהל בכל מקרה או בסוג של מקרים

  ובהמשך התקנה    סעיף 3  ג קטן  

  <b>התאמה לזרם, למתח, לתדר ולדרישות התקן</b>
    (א) ציוד חשמלי של מעגל סופי יותאם לזרם הנקוב של המבטח המגן על המעגל, למתח הנקוב ולתדר הנקוב של המעגל.
    (ב) על אף האמור בתקנת משנה (א), מותר להתקין לתאורה מפסקים בעלי זרם נקוב של 10 אמפר במעגל המוגן על ידי מבטח בעל זרם נקוב של 16 אמפר.
    (ג) ציוד חשמלי במעגל סופי יתאים לדרישות התקן.

  המשמעות למרות שלא כתוב מפורשות כמו בענין של בתי תקע או מפסקים / לחצנים ועוד ציוד בתקנות המדגיש את התקן הרלונטי, אבזרי הקצה אמורים לעמוד בתקינה ישראלית  או כזאת שתקן ישראל מאשר לשימוש בכתב /מעבדה  המסתמך על תקינות זרות. 

  #121336
  arielsegal
  מנהל בפורום

  ת”י 20 חלק 1

  מנורות: דרישות כלליות ובדיקותמנורות: דרישות כלליות ובדיקות

  LUMINARIES: GENERAL REQUIREMENTS AND TESTS

  מנורות: דרישות כלליות ובדיקות מנורות: דרישות כלליות ובדיקות תקן זה מפרט דרישות כלליות עבור מנורות הכוללות מקורות אור חשמליים לפעולה במתחי זינה שאינם גדולים מ-1000 וולט. הדרישות תקן זה והבדיקות הקשורות ,אליהן נוגעות לעניינים אלה: מיון, סימון, מבנה מכני .מבנה חשמלי ובטיחות פוטוביולוגית כל פרק בתקן זה צריך להקרא יחד עם פרק 0 זה וכן עם .פרקים רלווניטיים אחרים שאליהם מפנה תקן זה כל חלק מסדרת התקנים הישראלים ת”י 20 חלק 2 מפרט דרישות הנוגעות למנורה או לקבוצת מנורות מטיפוס 

  מסויים שמתח הזינה שלהן אינו גדול מ-1000 וולט. חלק סידרה זו מתפרסים בנפרק כדי להקל על העדכון שלהם .ולהקל הוספה של פרקים אם וכאשר יתעורר צורך בהם תקן זה מפרט דרישות כלליות עבור מנורות הכוללות מקורות אור חשמליים לפעולה במתחי זינה שאינם גדולים מ-1000 וולט. הדרישות שת תקן זה והבדיקות הקשורות ,אליהן נוגעות לענינים אלה: מיון, סימון, מבנה מכני .מבנה חשמלי ובטיחות פוטוביולוגית כל פרק בתקן זה צריך להיקרא יחד עם פרק 0 זה וכן עם .פרקים רלוונטיים אחרים שאליהם מפנה תקן זה כל חלק מסדרת התקנים הישראליים ת”י 20 חלק 2 מפרט דרישות הנוגעות למנורה או לקבוצת מנורות מטיפוס .מסויים שמתח הזינה שלהן אינו גדול מ-1000 וולט חלקי סדרה זו מתפרסמים בנפרד כדי להקל את העדכון .והוספת פרק אם וכאשר יתעורר צורך בהם הצגת הנתונים הפוטומטריים עבור מנורות נמצאת בהכנה ולפיכך אינה (CIE) על ידי הוועדה הבין לאומית למאור .נכללת בתקן זה/

  תקן ישראל 20 הוא תקן רשמי. 

  תקן רשמי
  תקן ישראלי שנקבע על ידי מכון התקנים הישראלי הוא תקן וולונטרי.
  עם זאת, שר הכלכלה והתעשייה רשאי, לאחר התייעצות עם נציגי היצרנים והצרכנים, להכריז על תקן מסוים, כולו או חלקו, כ’תקן רשמי’ – אם נוכח כי הדבר דרוש להשגת אחת המטרות האלה:

  שמירה על בריאות הציבור;
  שמירה על בטיחות הציבור;
  הגנה על איכות הסביבה;
  אספקת מידע, כאשר לא קיים מידע או מנגנון חלופי העשוי להקנות הגנה לצרכן;
  הבטחת תאימות או חליפיות של מוצרים;
  מניעת נזק כלכלי משמעותי העלול להיגרם לצרכן כתוצאה משימוש במערכות, בחומרים או במוצרים המשמשים לבניה, הגלויים לעין. וכן מניעת נזק כלכלי העלול להיגרם לצרכן כתוצאה משימוש בחומרי בניה שאינם גלויים לעין.

  חובת שמירה על תקן רשמי
  מוצר שהתקן החל עליו הוכרז רשמי, אין לייצרו, למכרו, לייבאו או להשתמש בו לביצוע עבודה שהכללים הטכניים של התהליך שלה נקבעו כתקן רשמי, אלא אם התאימו המוצר או תהליך העבודה לדרישות התקן הרשמי.
  הממונה על התקינה במשרד הכלכלה הוא האחראי על ביקורת והבטחת השמירה על תקן רשמי. בהתאם לכך הוא רשאי בכל עת, לערוך ביקורת ולקיים פיקוח בשווקים כדי לבדוק האם מתמלאות דרישות אלה. בהתאם לחוק התקנים.
  בעריכת ביקורת, רשאי כל אדם שהוסמך לכך על ידי הממונה על התקינה, ליטול דוגמה מכל מצרך לשם בדיקה וכן לתפוס ולעכב כל דבר שיש יסוד להניח שנעברה בו עבירה על הוראות חוק התקנים. המהנדסים של הממונה על התקינה במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה מנהלים חקירות בעקבות ביקורות יזומות או תלונות, ואם מתברר כי היתה עבירה על חוק התקנים, ננקטים הליכים משפטיים נגד בעלי עסקים, יבואנים או יצרנים.

  • התגובה הזו עודכנה לפני לפני שבוע, ‫6 ימים ע"י arielsegal.
  #121337
  Samy
  משתתף

  לאריאל ולכל החברים 

  תודה רבה 

  הארתם את עיניי

  שוב תודה תודה 

  סמי רז 

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.