פורום חשמל

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    elisha1
    משתתף

שלום אריאל,

• התקנתי כבל 99 מטר אורך לעמדת טעינה טסלה בהנחה שהיא תצרוך 16A. כבל 5*6.

הלקוח שיש לו בבית 3*25 החליט שהוא רוצה לכוונן את העמדה למקסימום יכולת שבמקרה שלו זה 25A.

לפי החישוב שלי זרם הקצר המינימלי עומד על 122A, מה שלא יאפשר למא”ז אופיין C לנתק בתוך 5 שניות.

לעומת זאת מא”ז מדגם B שמנתק בתוך 3.5 שניות או Z בתוך 2 שניות כן מתאימים.

האם מותר לי להגן על הקו עם אחד מאלה?

• העמדה תוזן ממונה חח”י שמותקן סמוך לדירתו ואת הפחת אני מתכנן להתקין בלוח ההסתעפות. האם היכולת של הפחת להגן מפני זרם דלף פוחתת עקב המרחק הניכר?
    arielsegal
    מנהל בפורום

שלום,

שאלת שאלות חשובות ולהלן תשובתי.
    1. יפה מאוד שאתה מתייחס לזרם הקצר המזערי. לדעתי הרכב אינו מסוגל להטען בזרם של 3X25A כך שנראה לי שההגדלה מיותרת. אם אכן הרכב מסוגל להטען בזרם של 25A, מציע להתקין מפסק אוטומטי עם הגנות L ו- I לפחות וכך תוכל לקבוע את זרם הקצר על פי הנמדד וגם למקרים של עליה בעכבה.

2. מפסק הפחת יגן על העמדה ללא קשר למרחקו ממנה. מאידך ככל שהמרחק גדול יותר הזליגה בשל הזרם הקיבולי גדלה ותתכננה הפסקות שווא. כדאי במקרה זה לשקול התקנת מפסק פחת מדגם AP-R או SI או דומה.

elad
    משתתף

שלום רב,

ממליץ לך לבדוק עכבת לולאת התקלה בסוף המעגל, ולא חישוב, ואז לקבל החלטה.

בהצלחה

elisha1
    משתתף

תודה רבה על התשובות

elisha1
    משתתף

שלום אריאל, מבקש לחזור לתשובתך כאן ולהוסיף על השאלה שלי:

1. מאחר שההארקה לעמדה נלקחה מאותו הלוח שנלקחה ההזנה, האם ייתכן מצב בהתקנה הזאת או בהתקנה רחוקה יותר שמוליך ההארקה, בשל אורכו יהווה נגד שיקטין את זרם הזליגה אם יופיע?
    2. אם מתרחשת התופעה שבסעיף 1 האם היא מתגברת על הזרם הקיבולי שנוצר בכבל?
    3. תודה על הפורום המצוין הזה.
    arielsegal
    מנהל בפורום

שלום,

לכל מוליך יש התנגדות. ההתנגדות משפיעה על עכבת הקצר, עכבת לולאת תקלה ומפל המתח.

כשמתקינים כבל למתקן מרוחק יש לחשב את תרומת המוליכים לפרמטרים אלה ולבחור את שטח החתך בהתאם.

avivz
    משתתף

עוד נקודה לשים אליה לב- אם עמדת הטעינה מותקנת מחוץ לתחום ההשפעה של אלקטרודת ההארקה והמבנה מאופס אני מניח שאסור להוציא הארקה מהלוח המזין. 

MalkaEli
    משתתף

ערב טוב,

הרכב אינו יכול להטעין ביותר מ 11kw, כלומר 16A לכל פאזה. לא מכיר רכבים (טסלה בוודאות שלא) נכון להיות שמשווקים בארץ עם יכולת טעינה גדולה יותר במתח AC.

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.