פורום חשמל

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 33 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יוסי שמר
    משתתף

לחברי הפורום שלום .

היום בדקתי מתקן , קיים חדר חשמל,בו ארון מונים ולוח ראשי 3*80 אמפר , מוליך הארקה 35 ממ”ר יוצא מארון מונים לפס הארקות ראשי בלוח הראשי.
    בצילום תרמוגרפי מדדתי 30 מעלות צלסיוס על מוליך הארקה זה.
    נראה לי חשוד ומדדתי עם אמפרמטר צבת זרם דרכו של 20.5 אמפר.
    זרם באפס ראשי כניסה 20.7A .זרמים בפאזות : 23A, 19A ,7A .

ברור שיש בעיה של אפס מנותקמשובש…וכל הזרם זורם דרך מוליך הארקה !

ציינתי בדו”ח ליקויים לחשמלאי מתחזק לאתר מקור זרימת זרם כה רב במוליך הארקת ארון מונים ,
    ובמידת הצורך לפנות לחברת החשמל לפתוח ארון מונים ולאתר את מקור הבעיה ולבטלה.
    האם יש לחברי המכובדים מה להעיר בנדון ?
    בברכה !
    יוסי

yakir_s
    חבר

יוסי שלום,

אנסח את דבריי בעדינות המירבית ואבקש את התייחסות החברים לביקורת בצורה המקצועית.
    מנסיון שלי בתחום החשמל הסיכוי שהחשמלאי יאתר את מקור הבעייה שואף לאפס.
    יתרה מזאת רבות הפעמים שאין להם מושג בשיטות ההגנה על אחת כמה וכמה איתור איפוס כפול ומשמעותו וכדומה מבלי להכליל כמובן.

לעניות דעתי תפקיד הבודק הוא:

1. לאשר או לא לאשר את הפעלת המתקן.
    2. לאתר את מקור הבעייה בבדיקה ולהציע פתרון ראוי מבלי לדלג על סעיף 1 .

בדיקה ללא מציאת פתרון לבעייה בסופה היא השארת הלקוח ללא מענה מקצועי ראוי,ובמתקן שאני אמון עליו אין מצב שבודק ישאיר אותי ללא פתרון לבעייה וללא מציאת הגורם לבעייה והמלצות כתובות וברורות לפיתרון.

וכעת למקרה שציינת.

כפי שהבנתי הזרם במוליך האפס 20.7 אמפר הזרם במוליך הארקה 20.5 אמפר זהו מקרה של איפוס כפול בפילר מונים ובצרכן.
    החשמלאיהבודק צריך לאתר את האיפוס הנוסף ולנתקו.

הזרם מתחלק בן מוליך הארקה למוליך האפס.

אין מצב שבו מוליך האפס מנותק ויש זרם במוליך הארקה היות והקשר היחידי בינהם הינו בפה”פ במידה ומוליך האפס מנותק יהיה מתח על הצרכנים המתכתיים אך לא יסגר מעגל דרך מוליך ההארקה מפס הארקות לפה”פ בלוח מונים.

אשמח לתגובתכם.

שרעבי יקיר.

yakir_s
    חבר

יוסי שלום,

אנסח את דבריי בעדינות המירבית ואבקש את התייחסות החברים לביקורת בצורה המקצועית.
    מנסיון שלי בתחום החשמל הסיכוי שהחשמלאי יאתר את מקור הבעייה שואף לאפס.
    יתרה מזאת רבות הפעמים שאין להם מושג בשיטות ההגנה על אחת כמה וכמה איתור איפוס כפול ומשמעותו וכדומה מבלי להכליל כמובן.

לעניות דעתי תפקיד הבודק הוא:

1. לאשר או לא לאשר את הפעלת המתקן.
    2. לאתר את מקור הבעייה בבדיקה ולהציע פתרון ראוי מבלי לדלג על סעיף 1 .

בדיקה ללא מציאת פתרון לבעייה בסופה היא השארת הלקוח ללא מענה מקצועי ראוי,ובמתקן שאני אמון עליו אין מצב שבודק ישאיר אותי ללא פתרון לבעייה וללא מציאת הגורם לבעייה והמלצות כתובות וברורות לפיתרון.

וכעת למקרה שציינת.

כפי שהבנתי הזרם במוליך האפס 20.7 אמפר הזרם במוליך הארקה 20.5 אמפר זהו מקרה של איפוס כפול בפילר מונים ובצרכן.
    החשמלאיהבודק צריך לאתר את האיפוס הנוסף ולנתקו.

הזרם מתחלק בן מוליך הארקה למוליך האפס.

אין מצב שבו מוליך האפס מנותק ויש זרם במוליך הארקה היות והקשר היחידי בינהם הינו בפה”פ במידה ומוליך האפס מנותק יהיה מתח על הצרכנים המתכתיים אך לא יסגר מעגל דרך מוליך ההארקה מפס הארקות לפה”פ בלוח מונים.

אשמח לתגובתכם.

שרעבי יקיר.

יוסי שמר
    משתתף

יקיר שלום !
    1. הוזמנתי לצילום תרמיתרמוגרפי בלבד, עבור ביטוח.
    2.ברגע שראיתי חימום במוליך הארקה 35 שבא מפילר מונים ,ישר קלטתי שיש בעיה ומדדתי זרמים.
    3.השארתי הנחיות לטיפול לאתר מקור הזרימה במוליך האפס וציינתי להזמין את חברת החשמל כי
    צריך לפתוח פילר וזה נמצא בין שני ארונות צמודים – פילר ולוח הראשי. לאתרולנתק !
    4.כשאתה מגיע לצילום תרמי , אתה לא יכול לפסול מתקן !
    אתה מוציא תעודת רישום צילום תרמיתרמוגרפי ומצרף ליקויים + צילומים והמלצות לטיפול !
    זה מה שעשיתי ודרשתי טיפול מיידי ויסודי ובמידת הצורך, להזמין אותי או בודק אחר לפתור את הבעיה מיידית.
    תקנו אותי אם אני טועה…

יום טוב !
    יוסי

יוסי שמר
    משתתף

יקיר שלום !
    1. הוזמנתי לצילום תרמיתרמוגרפי בלבד, עבור ביטוח.
    2.ברגע שראיתי חימום במוליך הארקה 35 שבא מפילר מונים ,ישר קלטתי שיש בעיה ומדדתי זרמים.
    3.השארתי הנחיות לטיפול לאתר מקור הזרימה במוליך האפס וציינתי להזמין את חברת החשמל כי
    צריך לפתוח פילר וזה נמצא בין שני ארונות צמודים – פילר ולוח הראשי. לאתרולנתק !
    4.כשאתה מגיע לצילום תרמי , אתה לא יכול לפסול מתקן !
    אתה מוציא תעודת רישום צילום תרמיתרמוגרפי ומצרף ליקויים + צילומים והמלצות לטיפול !
    זה מה שעשיתי ודרשתי טיפול מיידי ויסודי ובמידת הצורך, להזמין אותי או בודק אחר לפתור את הבעיה מיידית.
    תקנו אותי אם אני טועה…

יום טוב !
    יוסי

yakir_s
    חבר

יוסי שלום,
    אתה טועה !

מהסיבה הפשוטה שהזמינו אותך לצלם מכוון שאתה בודק ולא הזמינו אותך לבדוק מכוון שאתה צלם.
    לכן,
    “כובע”הבודק חזקה עליו שיגבר על “כובע”הצלם.
    ועליך לנהוג כבודק למרות שהגעת רק לצלם.

בהצלחה.

יקיר

yakir_s
    חבר

יוסי שלום,
    אתה טועה !

מהסיבה הפשוטה שהזמינו אותך לצלם מכוון שאתה בודק ולא הזמינו אותך לבדוק מכוון שאתה צלם.
    לכן,
    “כובע”הבודק חזקה עליו שיגבר על “כובע”הצלם.
    ועליך לנהוג כבודק למרות שהגעת רק לצלם.

בהצלחה.

יקיר

zeev
    משתתף

מצטרף בחום לעמדתו של יקיר.
    למה הדבר דומה? שוטר גם כשהוא על אזרחי ולא במדי שוטר עדין חייב לנהוג כשוטר (על כל המשתמע מכך).
    זאב

zeev
    משתתף

מצטרף בחום לעמדתו של יקיר.
    למה הדבר דומה? שוטר גם כשהוא על אזרחי ולא במדי שוטר עדין חייב לנהוג כשוטר (על כל המשתמע מכך).
    זאב

Refael Galin
    משתתף

יצא לי לראות לוח משנה 630A בו בחיבור מעגלי יציאה התבלבלו בין האפסים והארקות.
    נמדד זרם 50A על מוליך הארקה ראשי.
    הפתרון המיידי שהציע אחד החשמלאים הנוכחים היה לגשר בין האפס והארקה בלוחCry
    אחרי שהסברתי את ההשלכות של איפוס כפול חיווטו מחדש את הארקות והאפסים.
    תודה לאריאל ולחברי הפורום על הידע.

Refael Galin
    משתתף

יצא לי לראות לוח משנה 630A בו בחיבור מעגלי יציאה התבלבלו בין האפסים והארקות.
    נמדד זרם 50A על מוליך הארקה ראשי.
    הפתרון המיידי שהציע אחד החשמלאים הנוכחים היה לגשר בין האפס והארקה בלוחCry
    אחרי שהסברתי את ההשלכות של איפוס כפול חיווטו מחדש את הארקות והאפסים.
    תודה לאריאל ולחברי הפורום על הידע.

יוסי שמר
    משתתף

לחברי המכובדים שלום !

1. תעודת רישום צילום תרמיתרמוגרפית עדיין אצלי, הלקוח קיבל דו”ח ליקויים והנחיות לאיתור
    הזרימה במוליך הארקה, כולל פניה לחברת החשמל , במידה והבעיה נובעת מתוך הפילר.
    2. בודק לא יכול ” לסגור” חשמל למפעל ….יכול לא לאשר תקינות ולדרוש לבצע תיקון ליקויים .
    3. צריך לדרוש ביצוע מהיר ככל הניתן , לדרוש ביקורת חוזרת לוודא תקינות המתקן ורק אז לאשר .
    4. זה לא מתקן חדש שאם אתה לא מאשר חיבור למתח, אין מתח…..

במתקן קיים אתה לא מפסיק חשמל לבד על דעת עצמך, רק במקרה קיצוני של סכנה ברורה ומיידית ….
    אני חושב שלא יכולתי לפעול בצורה אחרת ממה שנהגתי .
    לא נשארתי בכובע “צלם” לוחות חשמל…..
    הגדלתי ראש ובדקתי זרמים , הגעתי למסקנות ורשמתי ללקוח דו”ח מפורט ומודפס לטיפולם המידי.
    כולל המלצות ועזרתי לתיקון במידת הצורך .

אתה לא נשאר לפרק חיבורים ומתחיל לחפש איפה הבעיה….
    לא הוזמנת לבצע עבודת חשמל בלוח הראשי, אתה בודק, מוציא דו”ח ליקויים והחשמלאי מתקן.
    במידת הצורך , אתה דורש בדיקה חוזרת…
    לעניות דעתי ככה זה עובד.
    גם בודק חברת חשמל שמוזמן להגדלת חיבור ופוסל את המתקן, מוציא דו”ח ליקויים ,ומזמינים בדיקה חוזרת.
    הבודק לא “סוגר חשמל” ….
    הצעתי ללקוח את עזרתי במידה והחשמלאי לא יפתור את הבעיה ואני מתכוון לעקוב אחרי הטיפול .
    תעודת רישום צילום תרמיתרמוגרפי הם יקבלו רק לאחר פתרון הליקויים .
    הודעתי ללקוח שבמידה ולא יטפלו מידית ויבטלו את הליקויים , בכוונתי לפנות לחברת חשמל בנידון .

יוסי

יוסי שמר
    משתתף

לחברי המכובדים שלום !

1. תעודת רישום צילום תרמיתרמוגרפית עדיין אצלי, הלקוח קיבל דו”ח ליקויים והנחיות לאיתור
    הזרימה במוליך הארקה, כולל פניה לחברת החשמל , במידה והבעיה נובעת מתוך הפילר.
    2. בודק לא יכול ” לסגור” חשמל למפעל ….יכול לא לאשר תקינות ולדרוש לבצע תיקון ליקויים .
    3. צריך לדרוש ביצוע מהיר ככל הניתן , לדרוש ביקורת חוזרת לוודא תקינות המתקן ורק אז לאשר .
    4. זה לא מתקן חדש שאם אתה לא מאשר חיבור למתח, אין מתח…..

במתקן קיים אתה לא מפסיק חשמל לבד על דעת עצמך, רק במקרה קיצוני של סכנה ברורה ומיידית ….
    אני חושב שלא יכולתי לפעול בצורה אחרת ממה שנהגתי .
    לא נשארתי בכובע “צלם” לוחות חשמל…..
    הגדלתי ראש ובדקתי זרמים , הגעתי למסקנות ורשמתי ללקוח דו”ח מפורט ומודפס לטיפולם המידי.
    כולל המלצות ועזרתי לתיקון במידת הצורך .

אתה לא נשאר לפרק חיבורים ומתחיל לחפש איפה הבעיה….
    לא הוזמנת לבצע עבודת חשמל בלוח הראשי, אתה בודק, מוציא דו”ח ליקויים והחשמלאי מתקן.
    במידת הצורך , אתה דורש בדיקה חוזרת…
    לעניות דעתי ככה זה עובד.
    גם בודק חברת חשמל שמוזמן להגדלת חיבור ופוסל את המתקן, מוציא דו”ח ליקויים ,ומזמינים בדיקה חוזרת.
    הבודק לא “סוגר חשמל” ….
    הצעתי ללקוח את עזרתי במידה והחשמלאי לא יפתור את הבעיה ואני מתכוון לעקוב אחרי הטיפול .
    תעודת רישום צילום תרמיתרמוגרפי הם יקבלו רק לאחר פתרון הליקויים .
    הודעתי ללקוח שבמידה ולא יטפלו מידית ויבטלו את הליקויים , בכוונתי לפנות לחברת חשמל בנידון .

יוסי

yakir_s
    חבר

יוסי שלום,

“אני מעריך את זה שאתה נותן לי את העצות שאתה חושב שאני צריך, ולא את אלו שאתה חושב שאני רוצה לקבל.”

– תאודור רוזוולט

Wink

yakir_s
    חבר

יוסי שלום,

“אני מעריך את זה שאתה נותן לי את העצות שאתה חושב שאני צריך, ולא את אלו שאתה חושב שאני רוצה לקבל.”

– תאודור רוזוולט

Wink

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 33 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.